Πρωτάθλημα | Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 - 20:59

Πήρε το ντέρμπι κορυφής η Καλαμάτα

Η «Μαύρη Θύελλα» νίκησε 2-0 τον Παναργειακό

Η Καλαμάτα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κόντρα στον Παναργειακό.

Η «Μαύρη Θύελλα» επικράτησε με 2-0 την Κυριακή (21/10), στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, και με το απόλυτο νικών βρίσκεται μόνος πρώτος στο ρετιρέ.

Οι «λύκοι» έλεγχαν το ματς μέχρι το πρώτο 25λεπτο αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και στο 27' άνοιξαν το σκορ με τον Φουάση. Μάλιστα, τέσσερα λεπτά αργότερα «άγγιξαν» και το 2-0 με το δυνατό σουτ του Αντωνιάδη να σταματά στο δοκάρι.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48', η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλο διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Πινδώνη να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά.

Στο 66' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Παναγιώτου στο 66' και κάπως έτσι η σεμνή τελετή έλαβε τέλος...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Αντωνιάδης, Φουάσης (82’ Ζελέκου), Πινδώνης, Γιόνδης (86’ Λαθύρης), Μίνγκας (92’ Χότζα), Μαστραντωνάκης (80’ Ζαχαρόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Φαρμάκης, Παναγιώτου, Μπούτας, Καλύβας, Μπριλάκης, Κυριακόπουλος, Τσιμικλής, Μαρίνης (70’ Γεωργιόπουλος), Συρεγγέλας (79’ Παιδάκης), Μπουντόπουλος, Καδάς.