23/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 - 19:53

«Τεσσάρα» της Καβάλας σε Πανσερραϊκό

Φοβεροί οι «Αργοναύτες» επικράτησαν 4-0 * Πρώτη ήττα για τα «λιοντάρια»

Με εντυπωσιακό τρόπο επικράτησε η Καβάλα του Πανσερραϊκού την Κυριακή (21/10), όπου επιβλήθηκε με το ευρύ 4-0, για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του συλλόγου των Σερρών στο πρωτάθλημα, καθώς έως τώρα μετρούσε μόνο νίκες.

Οι γηπεδούχοι στο 15 κατάφεραν να πάρουν... κεφάλι στο σκορ. Ο Γιαντσίνοβιτς με πλασέ εντός περιοχής έκανε το 1-0 για τους «κυανόλευκους».

Στο 23’ η Καβάλα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ζερη από τον Καστριτσεα. Ο Παπαδόπουλος ήταν εύστοχος και έκανε το 2-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπου που οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0.

Στο 50ο λεπτό η Καβάλα κέρδισε εκ νέου πέναλτι σε χέρι του Ζιώγα μέσα στην περιοχή. Ο Παπαδόπουλος ξανά ήταν εύστοχος και έκανε το 3-0 για την ομάδα του.

Στο επόμενο λεπτό οι «Αργοναύτες» έβαλαν το... κερασάκι στην τούρτα, καθώς ο Αποστολόπουλος βρήκε την μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα για το 4-0.

ΚΑΒΑΛΑ: (Παύλος Δερμιτζακης) Δημιζας, Ζερης (56′ Κερθυ), Λυμπεράκης, Κασμεριδης, Γιαντσινοβιτς, Τουμανιδης, Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος, Ψάλτης (76′ Μόλις), Γεμιστός, Τσουτσης (33′ Μπαρεττας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σάκης Αναστασιαδης) Γιαννακιδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος (56′ Νεδος), Καστριτσεας, Πέτρου, Ζιώγας, Πουφλης (59′ Παπαδόπουλος), Κουτλας, Παπαβασιλείου (81′ Βουδουριδης), Βλαχόπουλος (57′ Βαρδακωστας), Ομποσου.