29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018 - 18:22

Συνεχίζει το απόλυτο ο Ολυμπιακός Βόλου

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη πέρασε με 2-0 από την έδρα του Θησέα Αγριάς

Αλώβητος συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ο Ολυμπιακός Βόλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας επικράτησαν εκτός έδρας με 2-0 και του συντοπίτη Θησέα Αγρίας την Κυριακή (21/10), έκαναν το 4Χ4 και συνεχίζουν να απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής στον 4ο όμιλο.

Για ακόμα ένα παιχνίδι, η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη έδειξε την ποιότητα που διαθέτει... Ήταν ανώτερη από τους νεοφώτιστους και σημειώνοντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε στο σακούλι της άλλους τρεις βαθμούς.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο, πάντως, έδειξαν ορεξάτοι, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 52' με τον Φλίγκο. Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα και ο Σερτζίνιο γιατ ο 0-2, υπογράφοντας τη νίκη τους

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός Βόλου δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφεραν να διευρύνουν το προβάδισμά τους.

ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (Κώστας Παπαγεωργίου): Κουτσιρίμπας, Καψιώτης, Διαμαντόπουλος, Γιαουπλάρι, Βαν Ντε Γουίχε, Χατζησταμάτης (63' Βλάχος), Αγασιώτης, Κοτζαθανάσης (80' Παπαϊωάννου), Πέτσης (80' Ζάχος), Οικονόμου, Δημητριάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Περικλής Αμανατίδης) Γιακουμής, Σάββας (90' Παπουτσογιαννόπουλος), Οικονομόπουλος, Λεάντρο, Μπουτζίκος, Κόλα (77' Ρόκας), Ναζίμ (83' Ευθυμιάδης), Σερτζίνιο, Φλίγκος (77' Σκοπελίτης), Λώττας, Ζγκούρι.