20/04/2024
Αρχείο | Πέμπτη 18 Οκτωβρίου 2018 - 01:32

Επτάσφαιρος ο Ολυμπιακός Βόλου και ετοιμάζεται για πρόωρο τελικό...

Σαρωτικό διπλό με 7-0 επί του Πρωτεσιλάου για το Κύπελλο ΕΠΣ Θεσσαλίας και στους προημιτελικούς θα αντιμετωπίσει τη Νίκη

Με επιβλητικό τρόπο εξασφάλισε την παρουσία του στους «8» του Κυπέλλου ΕΠΣ Θεσσαλίας ο Ολυμπιακός Βόλου την Τετάρτη (17/10), συντρίβοντας εκτός έδρας τον Πρωτεσίλαο με 7-0.

Ο Περικλής Αμανατίδης χρησιμοποίησε παίκτες με μικρό χρόνο συμμετοχής έως τώρα, με τον Ζγκούρι να ανοίγει το σκορ στο 19' με πλασέ αξιοποιώντας ασίστ του Νόνη.

Στο 38ο λεπτό ο Ευθυμιάδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 0-2, παράβαση που καταλογίστηκε για χέρι του Μαλιαρού μετά από σουτ του Μαργαρίτη, ενώ στο 43' ο Κόλα βρήκε δίχτυα για το τρίτο τέρμα των «ερυθρόλευκων» της Μαγνησίας.

Το 0-4 σημείωσε ο Νόνης στο 68' με κεφαλιά, στο 75' ο Μαργαρίτης χρίστηκε σκόρερ με σουτ κι ενώ η μπάλα βρήκε πρώτα και στο δοκάρι, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα έγινε το 0-6 από τον Καναβό.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πατσής και για τον Ολυμπιακό ακολουθεί ο πρόωρος τελικός με τη Νίκη Βόλου στους προημιτελικούς της διοργάνωσης.

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (Θανάσης Κούκλης): Τίτας, Μαλιαρός (83' Χριστοδούλου), Ι. Λάμπος, Λεϊμονής, Απ. Λάμπος, Σιαμανίκος, Κ. Κόρκος (65' Μαρμαρινός), Θ. Κόρκος, Παναγιώτου, Μουσαμπελίου (74' Σούτσο), Ακριβούσης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Περικλής Αμανατίδης): Παλιούρας, Σάββας (46' Καναβός), Παπουτσογιαννόπουλος, Νόνης, Παπαϊωάννου, Κόλα (58' Λώττας), Ναζίμ (58' Πατσής), Μαργαρίτης, Σκοπελίτης, Ευθυμιάδης, Ζγκούρι (58' Σερτζίνιο).

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost.gr