24/04/2024
Ομάδες | Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2018 - 19:10

Φιλικό διπλό για τα Τρίκαλα

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 3-1 του Απόλλωνα Λάρισας

Τα ξίφη τους διασταύρωσαν... φιλικά ο Απόλλων Λάρισας και τα Τρίκαλα την Παρασκευή (12/10), με τους «κυανέρυθρους» να παίρνουν το διπλό στη Φιλιππούπολη με 3-1.

Ύστερα από ένα... στείρο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ στο 64' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Συμελίδη, για να απαντήσει δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Μαρσέλο Τροΐζι με δυνατό σουτ του Λούκας Ράμος.

Ο Απόλλων άγγιξε και το 2-1 στο 78', καθώς ο Λουκάο σημάδεψε το δοκάρι με σουτ, με το γκολ τελικά να έρχεται για την ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς με κεφαλιά του Γκότοβου στο 80ό λεπτό.

Το 1-3 έγραψε ο Μαντιάνι με πλασέ στο 90'+2, εκμεταλλευόμενος λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Αγιώτης (86' Γαρυφαλλόπουλος), Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (62' Καμπέρης), Λουκάο, Λίταινας (78' Κοντοθανάσης), Πολέτο.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης (85' Γιδόπουλος), Πάνος, Νιάρος (85' Γκουγκούδης), Συριόπουλος (66' Κέζος), Γκότοβος, Τριανταφυλλάκος (66' Σιαλμάς), Γκατζολάρι (73' Μαντιάνι), Γιουκαρής (85' Κούλπας), Συμελίδης, Μακρίδης (66' Τσιάρας), Σταματάκος (62' Ηλιάδης).