20/10/2018
Χάντμπολ | Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2018 - 00:38

Πέρασε νικηφόρα από την Έδεσσα ο Ολυμπιακός

Επικράτησε με 29-24 του Αερωπού για την Α1 χάντμπολ * Κέρδισε και ο Διομήδης Άργους

To 3 στα 3 στη φετινή Α1 χάντμπολ έκανε την Τετάρτη (10/10) ο Ολυμπιακός, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Αερωπό με 29-24.

Στην Έδεσσα και στο ματς που εκκρεμούσε για να ολοκληρωθεί η 3η αγωνιστική, οι πρωταθλητές έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +3 (12-15) και διαχειρίστηκαν χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες το προβάδισμά τους στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Ο Ρέινα με 6 γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ των «ερυθρόλευκων», που με 6 βαθμούς μοιράζονται την κορυφή με τον ΠΑΟΚ, την ΑΕΚ και τον Διομήδη Άργους.

Ο τελευταίος νίκησε 26-22 τη Δράμα '86 στην πρώτη αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής, με τους «λύκους» να έχουν ευρωπαϊκές υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (13-14/10) στη Ρωσία αντιμετωπίζοντας σε δύο παιχνίδια την Ντιναμό Βίκτορ για τον 2ο γύρο του Τσάλεντζ Καπ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 24-29

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 5-8, 6-12, 8-14, 12-15 (ημχ), 14-18, 16-20, 17-22, 17-23, 21-26, 24-29

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης 3, Τζουβάρας 1, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 10, Δημάκης 3, Μαυρόπουλος, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης, Κεσίδης 2, Κυριακού 5, Αρβανιτίδης, Λιόφης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Κρητικός 2, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης, Λέμος 1, Ρέινα 6, Ασβεστάς 1, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 4, Σανίκης 1, Μπούμπαλο 3, Λιάπης 4, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Δεληχρήστος, Τσίλης 2.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΔΡΑΜΑ '86 26-22

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 7-4, 11-6, 12-9, 13-9 (ημχ.) 15-11, 18-13, 19-16, 21-17, 23-20, 26-22

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 3, Τσιγαρίδας 1, Αρσενασβίλι 4, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος 4, Ρουσσόπουλος, Αργυρού, Τότος 5, Χαντέλης 5, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος 1, Μπότσαρης, Μπλάτσος, Τσάτσας, Σμυρνιώτης, Δάσκαλος 3.

ΔΡΑΜΑ '86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Καφαντάρης 5, Γουργούμης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Κουρουτζίδης 1, Τουνγκελίδης 9, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Ντράκασιτς 3, Τσιτσίγκος, Κουρτίδης, Θωμίδης 1, Φραγκούλης, Ιακωβίδης.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Σάββατο (6/10)

ΑΣΕ Δούκα - ΑΕΚ 24-32

Άρης Νικαίας - ΠΑΟΚ 21-34

Φοίβος Συκεών - Δράμα '86 27-27

Φίλιππος Βέροιας - Διομήδης Άργους 28-35

Κυριακή (7/10)

ΑΕΣΧ Πυλαίας - ΧΑΝΘ 33-21

Τετάρτη (10/10)

Αερωπός Έδεσσας - Ολυμπιακός 24-29

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ 6

2. ΑΕΚ 6

3. Ολυμπιακός 6

4. Διομήδης Άργους 6

5. Δράμα '86 3

6. Αερωπός Έδεσσας 2

7. ΑΕΣΧ Πυλαίας 2

8. ΑΣΕ Δούκα 2

9. Φίλιππος Βέροιας 2

10. Άρης Νικαίας 2

11. Φοίβος Συκεών 1

12. ΧΑΝΘ 0

Επόμενη (4η) αγωνιστική

Τετάρτη (10/10)

Διομήδης Άργους - Δράμα '86 26-22

Σάββατο (13/10)

ΠΑΟΚ - ΑΕΣΧ Πυλαίας (17.00)

Φίλιππος Βέροιας - Άρης Νικαίας (18.00)

ΧΑΝΘ - ΑΣΕ Δούκα

Κυριακή (14/10)

ΑΕΚ - Αερωπός Έδεσσας (17.00)

Τετάρτη (17/10)

Ολυμπιακός - Φοίβος Συκεών

Μοιραστείτε το: