29/03/2024
Αρχείο | Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018 - 21:51

Αγχώθηκε, αλλά νίκησε ο Ολυμπιακός Βόλου

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη επικράτησε με 1-2 του Οικονόμου Τσαριτσάνης

Πήγε η ψυχή του στην Κούλουρη… Έστω και δύσκολα, ο Ολυμπιακός Βόλου ξεπέρασε την Κυριακή (30/9) την αντίσταση του Οικονόμου Τσαριτσάνης, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1.

Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας έκαναν ποδαρικό με νίκη στον 4ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα στο 32’ αλλά το πέναλτι του Σαχινίδη χτύπησε στο δοκάρι. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Οικονόμος Τσαριτσάνης είχε την δική του μεγάλη στιγμή όμως ούτε το πέναλτι του Χάμου βρήκε στόχο.

Τελικά, η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη άνοιξε το σκορ στο 54’ με τον Ναζίμ ωστόσο στο 74’ ο Γκαμπέτας έφερε το ματς στα… ίσια.

Όσο περνούσε η ώρα, ο Ολυμπιακός Βόλου αγχωνόταν αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ναζίμ βρήκε ξανά δίχτυα για το 2-1, χαρίζοντάς του τη νίκη.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Ντούφας, Μπουμπουνάρας (68′ Γαλάνης), Τσακάλι, Κουμπούρας, Χάμος, Γκαμπέτας, Καραλούλης (58′ Μουτσιάς), Πετκάκης, Τόλιος (81’ Μιχτάρι), Καλφούντζος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Σάββας, Μπουτζίκος, Πίντο, Παπαϊωάννου, Ρόκας (80’ Οικονομόπουλος), Σερτζίνιο (84’ Κόλα), Ναζίμ, Σαχινίδης, Λώττας (75’ Σκοπελίτης), Ζγκούρι.