29/03/2024
Ομάδες | Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2018 - 19:20

Κέρδισε με Έφορντ ο Εργοτέλης

Φιλική επικράτηση με 2-1 ενάντια στον Γιούχτα για τους Ηρακλειώτες

Τη φιλική νίκη με 2-1 επί του Γιούχτα πήρε ο Εργοτέλης το Σάββατο (22/9), σε ματς που έγινε στο Παγκρήτιο και σε ένα τεστ εν όψει του αγώνα Κυπέλλου με τον Αήττητο.

Ο Μπουρσέλης στο 44' άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Σακλαμάκη στο πρώτο λεπτό της επανάληψης.

Στο 67' ο Ιατρούδης σημάδεψε το δοκάρι για λογαριασμό των Ηρακλειωτών, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Έφορντ στο 84'.

Ο Αμερικανός επιθετικός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Λογοθέτη, νικήθηκε στην εκτέλεση από τον Κόλλια, αλλά στην επαναφορά με σουτ βρήκε τελικά δίχτυα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (63' Χανιωτάκης), Βουτσάς (60' Τσέλιος), Μανουσάκης (60' Οικονόμου), Πάτας (60' Μπάτζιος), Βογιατζής (46' Κατσούρι), Μπουρσέλης (60' Μπρους), Ροβίθης (60' Γιακούμπου), Σταθόπουλος (60' Καπνίδης), Χατζηδίμπας (60' Έφορντ), Αντωνίου (60' Μπουτσάκης), Κοζορώνης (60' Μαζουλουξής).

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Μηνάς Πίτσος): Κόλλιας, Κασσωτάκης (46' Κορτσινίδης), Ρουμπάκης, Τζανής, Ραπτάκης (75' Λογοθέτης), Στάθογλου (86' Χατζάκης), Μαυρομάτης, Τσάτσος (80' Σεληνιωτάκης), Κουσίδης (46' Σακλαμάκης), Ανωγειανάκης, Τριανταφύλλου (83' Βαρδής).