28/03/2024
Ομάδες | Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018 - 19:20

Εριξε... ντόρτια στη Σπάρτη ο ΑΟΤ

Οι Θεσσαλοί επικράτησαν... φιλικά με 4-0 στην έδρα τους

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΑΟΤ την φιλική εντός έδρας αναμέτρηση με τη Σπάρτη την Τετάρτη (19/9), καθώς τη νίκησε με 4-0.

Παρά το γεγονός πως οι Θεσσαλοί αγωνίστηκαν με παίκτες που έχουν μικρό χρόνο συμμετοχής, κατάφεραν να δείξουν την ποιότητά τους και να πάρουν τη νίκη.

Από την άλλη, οι Λάκωνες παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου έχασαν κάποιες ευκαιρίες με τους Γιδόπουλο και Τιεντσέ αλλά στο δεύτερο υπέστησαν καθίζηση.

Ο Μαντιανί στο 39’ έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους ενώ στο 48’ ο Ρούνεϊ με πέναλτι έκανε το 2-0.  Στο 58’ ο Τσιάρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 40’ με πλασέ ο Ράντι.

ΑΟΤ (Ράτκο Ντόστανιτς): Γιδόπουλος (77' Θεολόγης), Μακρίδης, Κατσαντώνης (87' Μαλάι), Κούλπας (59' Συριόπουλος), Κέζος, Τσιάρας (70' Γιουκαρής), Γκατσολάρι (70' Τσιμίκας), Μαντιανί (70' Ράντι), Ρούνεϊ, Σταματάκος (77' Αλμπάνης), Ηλιάδης (70' Γκουγκούδης).

ΣΠΑΡΤΗ: Πάντος (46' Μπακοδήμος), Χoυζούρης (33' Μπέζας), Καλούσης, Κολτσίδας, Κωνσταντινόπουλος, Τιεντσέ, Αγγελόπουλος, Καψάσκης, Ρομπίνιο, Καινούργιος, Χαντζάρας. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ρούμπος, Ντούσκας, Οικονομόπουλος, Νάτσης, Ζαχαριουδάκης.