25/04/2024
Αρχείο | Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018 - 01:34

Φιλική τεσσάρα ο Ολυμπιακός Βόλου

Επιβλήθηκε εκτός έδρας της Στυλίδας με 4-1

Ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε ο Ολυμπιακός Βόλου, κερδίζοντας εκτός έδρας με 4-1 τη Στυλίδα το Σάββατο (15/9).

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Μανιά, για να χάσει πέναλτι η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη στο 17', καθώς ο Λώττας νικήθηκε από τον Μήτσου και σε παράβαση που καταλογίστηκε για ανατροπή του Μπουτζίκου από τον Τέγο.

Η ισοφάριση ήρθε στο 39' με πλασέ του Σκοπελίτη, ενώ το 1-2 σημείωσε ο Λώττας στο 54', αξιοποιώντας σέντρα του Σάββα.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ζγκούρι σούταρε εκτός περιοχής, ο Μήτσου απέκρουσε και ο Σερτζίνιο που ακολούθησε τη φάση πέτυχε το τρίτο τέρμα των «ερυθρόλευκων» της Μαγνησίας, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Ζγκούρι με πλασέ στο 77'.

ΣΤΥΛΙΔΑ (Κώστας Αλεξίου): Μήτσου, Τέγος, Στυλιανός, Ζωγράφος, Αλ. Κουφιώτης, Μπουσάι, Μανιάς (46' Χαλαστάνης) Κ. Κουφιώτης, Ξεζόνωτος (46' Δημητρέλης), Βαρυπάτης, Λέντας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής (71' Παλιούρας), Σάββας, Μπουτζίκος, Λεάντρο (71' Νόνης), Παπαϊωάννου (77' Πατσής), Κόλα, Ναζίμ (55' Μαργαρίτης), Σκοπελίτης, Σερτζίνιο (71' Παπουσογιαννόπουλος), Λώττας (77' Καναβός), Σαχινίδης (55' Ζγκούρι).