26/09/2018
Ειδήσεις | Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου 2018 - 00:27

Φιλική νίκη με Ράσφορντ για την Αγγλία

Επιβλήθηκε με 1-0 της Ελβετίας στο Λέστερ

Λίγες ημέρες μετά την ήττα από την Ισπανία η Αγγλία επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας με 1-0 της Ελβετίας το βράδυ της Τρίτης (11/9) σε φιλικό ματς.

Στο Λέστερ, λοιπόν, ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ άλλαξε σχεδόν όλη την ενδεκάδα σε σχέση με την αναμέτρηση με τους «φούριας ρόχας», ενώ ο Ράσφορντ στο 54ο λεπτό ήταν αυτός που πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Οι Ελβετοί, πάντως, θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Σακίρι σημάδεψε το δοκάρι.

ΑΓΓΛΙΑ: Μπάτλαντ, Γουόκερ, Ταρκόβσκι (61' Στόουνς), Μαγκουάιρ, Ντάιερ, Αλεξάντερ-Άρνολντ (78' Τρίπιερ), Λόφτους-Τσικ (61' Λίνγκαρντ), Ντελφ (68' Χέντερσον), Ρόουζ (79' Τσίλγουελ), Ράσφορντ, Γουέλμπεκ (61' Κέιν).

ΕΛΒΕΤΙΑ: Ζόμερ, Σαρ, Τζουρού, Ακαντζί (46' Μεχμέντι), Λίχτσταϊνερ, Ζακαριά (66' Φερνάντες), Τζάκα, Φρόιλερ (66' Ζούμπερ), Ροντρίγκες (46' Μουμπάντζι), Σακίρι (80' Σεφέροβιτς), Γκαβράνοβιτς (66' Αγέτι).