25/04/2024
Κύπελλο Ελλάδας | Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2018 - 02:56

Mε τεσσάρα η πρόκριση για τον Κιθαιρώνα Καπαρελλίου

Επιβλήθηκε με 4-0 της Α.Ε. Βαθύλλου/Πανσαμιακού και συνεχίζει στο Κύπελλο Ελλάδας

Την παρουσία του στο Κύπελλο Ελλάδας συνεχίζει ο Κιθαιρών Καπαρελλίου, καθώς την Κυριακή (2/9) νίκησε εντός έδρας την Α.Ε. Βαθύλλου/Πανσαμιακού με 4-0 σε ματς για την α' φάση.

Η περσινή φιναλίστ του Κυπέλλου ΕΠΣ Βοιωτίας άνοιξε το σκορ στο 57' με τον Τσοπανέλη, για να γράψει το 2-0 ο Πλακίδας έξι λεπτά αργότερα.

Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Σταμέλλο στο 72ο λεπτό και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κώνστας στο 87'.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο Κιθαιρών πέρασε ήδη στη γ' φάση χωρίς αγώνα κι εκεί θα αντιμετωπίσει ομάδα από τη Β' Εθνική.

KIΘΑΙΡΩΝ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ: Γ. Γερογιάννης, Μπότσης (72' Σταμέλλος), Κουκούλας, Τσέλλος, Σεχάι, Μαρτιναίος, Κοτώρος, Στρατιδάκης, Τσοπανέλης (89' Καλαντζής), Πλακίδας (80' Ζαχαρίας), Κώνστας.

Α.Ε. ΒΑΘΥΛΛΟΥ/ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟY: Λύκος, Ντένις, Βαρδίκος, Κατζιώτης, Σεβαστάκης, Σιαφίλιος, Σιδέρης, Κοκκινάκης, Αμυρσώνης, Γιαννούλης, Δρακόπουλος.

Στον πάγκο: Θύμιος, Βελάνης, Γεωργιάδης, Πρένι, Αναστασιάδης, Μπαλατσός.