18/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 19 Αυγούστου 2018 - 22:20

Φιλική ανατροπή για τα Τρίκαλα

Νίκησαν 2-1 την ΑΕΛ οι «κυανέρυθροι», που άρεσαν

Τη φιλική νίκη με 2-1 επί της ΑΕΛ πήραν τα Τρίκαλα το βράδυ της Κυριακής (19/8), με την ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς να αποδίδει κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο ενώπιον 800 φιλάθλων της.

Οι «βυσσινί», που έπαιξαν με τις «ρεζέρβες» ύστερα από το σαββατιάτικο (18/8) φιλικό με την Ξάνθη, άνοιξαν το σκορ στο 8' με ωραίο πλασέ του Νούνιτς, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Συμελίδης άγγιξε την ισοφάριση σημαδεύοντας με σουτ το δοκάρι του Γκέκα.

Η ανατροπή για τους «κυανέρυθρους» ήρθε σε διάστημα τριών λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Συμελίδη να ισοφαρίζει αρχικά με ωραίο πλασέ στο 52', για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Μακρίδης στο 55' με υπέροχο σουτ ύστερα από ασίστ του Ράντι.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι για λογαριασμό της ΑΕΛ ο Σωτήρης Αντωνίου δοκίμασε τον Κροάτη δεξιό μπακ Γκόριπετς.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Γκότοβος, Θεολόγου (62' Πατσατζόγλου), Τσιάρας (59' Γκατζολάρι), Μακρίδης (56' Μαντιανί), Τσιμίκας (83' Σιαλμάς), Συμελίδης, Γιουκαρής, Ράντι (87' Γκουγκούδης).

Έπαιξαν και οι: Συριόπουλος, Γιδόπουλος, Κατσαντώνης, Αλμπάνης.

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Καρανίκας, Γκοΐκοβιτς, Γκόριπετς, Μπάλλας, Μάρκος, Χαλάτσης, Μπάμης, Λεοζίνιο, Νούνιτς, Σαχίτι.

Έπαιξαν και οι: Σουλούκος, Χοτζάλι, Πινακάς, Νούσιος.

Πηγή ΦΩΤΟ: goaltrikala.gr