Ομάδες | Κυριακή 19 Αυγούστου 2018 - 00:13

Ωραίος ο Ηρόδοτος στο φιλικό με την Παλαιόχωρα

Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη επιβλήθηκε με 3-1

Πολύ καλά δείγματα γραφής άφησε ο Ηρόδοτος στο σαββατιάτικο (18/8) φιλικό κόντρα στην Παλαιόχωρα.

Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη επικράτησε με 3-1, παρουσιάζοντας πολύ καλή εικόνα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Οι νεοφώτιστοι στη Β’ Εθνική πήραν… κεφάλι στο σκορ με τον Κωνσταντινίδη στο 13’ αλλά η Παλαιόχωρα ισοφάρισε με τον Χιντασέλι στο 20’. Οι παίκτες του Μανώλη Παπαματθαιάκη δεν πτοήθηκαν και στο 24’ ανέκτησαν το προβάδισμα με γκολ του Μωραΐτη ενώ στο 35’ ο Φραγκουλάκης έγραψε το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι αλλαγές των δύο προπονητών «χάλασαν» το παιχνίδι και έτσι το σκορ δεν άλλαξε.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Αυγενικού, Αργκιλέσι, Κωνσταντινίδης, Σμυρλής, Μωραΐτης, Φραγκουλάκης

Στο β΄μέρος έπαιξαν και οι  Κασαπάκης, Μάκο, Κοντογιάννης, Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτάκης, Καργιωτάκης, Μπαλάφας, Φουκαράκης, Νικηφόρος, Αμαραντίδης

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ (Αστέριος Θέμελης): Γιούδας, Σπηλιώτης, Καραϊσκος, Θεοδωράκης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Χιντατσελι, Κυριλλίδης, Παλιατσιος, Κτιστόπουλος, Δημητριάδης. Στο β΄μέρος έπαιξαν και οι: Μαυρομιχάλης, Γκούφας, Κόλλα, Τρέκος, Κρασουδάκης