20/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ | Κυριακή 12 Αυγούστου 2018 - 23:20

Πεντάσφαιρος ο Απόλλων Λάρισας

Άνετη φιλική νίκη με 5-0 για την ομάδα του Τροΐζι

To πρώτο φιλικό του παιχνίδι έδωσε την Κυριακή (12/8) ο Απόλλων Λάρισας, κερδίζοντας εύκολα με 5-0 τον αδύναμο Αμπελωνιακό.

Το ματς στη Φιλιππούπολη, βέβαια, χρησίμευσε κυρίως ως μια καλή ευκαιρία για να ξεμουδιάσουν οι παίκτες του Μαρσέλο Τροΐζι από τις σκληρές προπονήσεις, με τον αντίπαλο να αγωνίζεται στα τοπικά πρωταθλήματα της Λάρισας.

Ο Γκουντρουμπής πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο 5ο και το 7ο λεπτό, το 3-0 σημείωσε ο Λουκάο στο 61' και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με δύο τέρματα ο Λίταινας στο 78' και το 83'.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Α' ημίχρονο): Κουτογλίδης, Κακάμης, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Κοντοές, Χατζής, Παπαγεωργίου, Μπιμάι, Γαρυφαλλόπουλος, Γκουντρουμπής, Βαγενάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Β' ημίχρονο): Μαντζάρης, Σκούπρας, Καμπέρης, Τσικρικάς (70' Ταουσάνης), Γιαννακόπουλος, Λούκας Ράμος, Τσακριγιάννης (υπό δοκιμή), Κοντοθανάσης, Λουκάο, Μαρκονίνο, Λίταινας.

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ: Μαντζιώκας (10' λ.τ. Τράντος), Λιάκος, Γούτος, Αλεξόπουλος, Νικολακούλης, Χαντζούλης, Φλέγγας, Καρυπίοδης, Παπαγεωργίου, Αλεξανδρής, Τεκέδης.

Στο δεύτερο μέρος χρησιμοποιήθηκαν και οι: Βούκιας, Σιαμέτης, Χότζα, Βαλατσός, Γιάννας, Κατσής και Γκέρι.