24/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 11 Αυγούστου 2018 - 22:09

Δύο στα δύο ο Εργοτέλης

Φιλική εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Επισκοπής

Νικηφόρο ήταν για τον Εργοτέλη και το δεύτερο φιλικό του παιχνίδι προετοιμασίας, κερδίζοντας με 2-0 την Επισκοπή το Σάββατο (11/8) στο γήπεδο του Γάλλου.

Το ματς έγινε σε δύο 60λεπτα, με τον Νίκι Παπαβασιλείου να χρησιμοποιεί δύο διαφορετικές ενδεκάδες, βγάζοντας έτσι χρήσιμα συμπεράσματα.

Ο Έφορντ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καπνίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37'.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κελαΐδης, Ρούσης, Γεωργούλης, Σερβιλάκης, Σουμπασάκης, Κεσίδης, Σωπασής, Τσικουδάκης, Κατσικοκέρης, Πύλιος.

Έπαιξαν και οι: Μποτονάκης, Τζόρνταν, Λουμπάκης, Νάκας, Μανιαδάκης, Γαβρίλοβιτς.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Α' Ημίχρονο): Χανιωτάκης, Οικονόμου, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Μπρους, Λαμπάκης, Μπάτζιος, Εφορντ, Γιακούμπου, Κουατένγκ, Καπνίδης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Β' Ημίχρονο): Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Μανουσάκης, Πάτας, Βογιατζής, Μπουτσάκης (70' Τσοκάνι), Σταθόπουλος, Βουτσάς, Κατσούρι (83' Κουτσογιαννάκης), Αντωνίου, Σαϊτάκης (70' Πλαϊτάκης).