24/04/2024
Ομάδες | Παρασκευή 10 Αυγούστου 2018 - 22:21

Φιλική συντριβή από τη Χέρτα για τον Αιγινιακό

Με 7-0 επικράτησε η ομάδα του Βερολίνου

Πάρα πολύ δυνατό τεστ προετοιμασίας έδωσε την Παρασκευή (10/8) ο Αιγινιακός στην Αυστρία και η βαριά ήττα από τη Χέρτα Βερολίνου δεν απεφεύχθη, όπως προκύπτει από το τελικό 7-0 στο φιλικό ματς των δύο ομάδων.

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης έκανε τις δοκιμές του κόντρα στους Γερμανούς, που προηγήθηκαν με 4-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ των Ιμπίσεβιτς στο 20', Νταρντάι στο 26' και το 41' και Ντούντα στο 36'.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης ο Κέπκε στο 69ο και το 74ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Κίπριτ στο 79'.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Καραγκιόζης, Ορφανίδης, Ρίστιτς, Καψάλης, Ζήσης, Πολύζος, Λάσκαρης, Αγγελούδης, Μαρκόφσκι, Τσολακίδης, Πέριτς.

Έπαιξαν και οι: Γιαλαμούδης, Νικολακόπουλος, Σωτηριάδης, Ταουσάνης, Προσκυνητόπουλος, Εππας, Ζαννάκης, Κούστα, Χότζιτς, Στόικος, Ξανθόπουλος, Τοπαλίδης, Δούμτσιος.