Ομάδες | Δευτέρα 28 Μαΐου 2018 - 00:22

Στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών η Ιεράπετρα

Νίκησε στο ουδέτερο γήπεδο του Ταύρου με 3-1 τον Παναρκαδικό

Πανηγυρική πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών για την Ιεράπετρα.

Στον ημιτελικό που έγινε την Κυριακή (27/5) στο ουδέτερο γήπεδο του Ταύρου, επικράτησε με 3-1 του Παναρκαδικού.

Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και η υπεροχή τους καρποφόρησε στο 23' όταν ο Κορέτας πλάσαρε το Χότζιτς σημειώνοντας το 1-0. Λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ο Παπαδόπουλος έκανε το 2-0 και στο 71’ ο Μούτσα σημείωσε το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιουκούδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Παναρκαδικός έχασε σπουδαία ευκαιρία για να μειώσει σε 2-1 αλλά το σουτ του Μπαξεβάνου από μακρινή απόσταση σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Πρίφτη.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Χότζιτς, Τσέκος (59' Καπετανάκης), Μπούτας (75' Μπουλούγαρης), Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Λυμπερόπουλος, Νάτσης (53' Γιουκούδης), Καδάς, Συρεγγέλας (63' Τσιώλης).

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ: Πρίφτης, Παγιάκης, Καταγιάννης, Κορομηλάς, Τζελέπης  (75' Πυθαρούλης), Πετάσης, Μούτσα, Ουζούνογλου, Ντιάτα, Παπαδόπουλος, Κορέτας.