20/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 19 Μαΐου 2018 - 20:07

Γκολ και θέαμα από ΝΠΣ Βόλος και Ηρακλή

Με εξασφαλισμένη την άνοδο στη Β’ Eθνική, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2

ΝΠΣ Βόλος και Ηρακλή είχαν εξασφαλίσει την άνοδο στη Β’ Εθνική.

Στο παιχνίδι λοιπόν, που έγινε το Σάββατο (19/5), το απόγευμα για την προτελευταία αγωνιστική των πλέι οφ, οι δύο ομάδες πρόσφεραν γκολ και θέαμα, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 ενώ διατήρησαν το αήττητο τους.

Οι γηπεδούχοι δύο φορές προηγήθηκαν στο σκορ: στο 16ο λεπτό όταν έπειτα από σέντρα σουτ του Νεντάκη, ο Γιούδας έκανε ολέθριο λάθος και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του και στο 56’ με τον Μάντζη μετά από κάθετη πάσα του Πέντα.

Οι παίκτες της ομάδας του Βόλου είχαν και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν, στο α’ ημίχρονο με τον Δημόπουλο που έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία δεν μπόρεσε να σκοράρει αν και ολομόναχος και στο 36’ όταν το σουτ του σκόρερ Μάντζη απέκρουσαν στη γραμμή, παίκτες του Ηρακλή.

Ο «Γηραιός» απάντησε σε 1-1 με πλασέ του Παναγιωτούδη στο 28’ μετά από τραγικό λάθος του Ουνγιαλίδη και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις με τον Πτηνόπουλο.

Στο 9’ ο Αμαραντίδης έπειτα από μπαλιά του Μεντί,  στο 13’ ο Μεντί με κεφαλιά, στο 34’ ο ίδιος παίκτης με «κεραυνό» έξω από την περιοχή και στο 74’ ο Ρόβας που μπήκε ολομόναχος στην περιοχή αλλά νικήθηκε από τον Μπουρδάνη έχασαν και άλλες ευκαιρίες για την ομάδα της συμπρωτεύουσας που τελικά, εξασφάλισε την πρώτη θέση στον 2ο όμιλο.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χ. Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ουνγιαλίδης, Γκαλίτσιος, Μελισσόπουλος (68΄ Ντόσης), Πέντα (74΄ Ζέρης), Καμπαγιέρο, Μάντζης (Πιαστόπουλος), Πίτου και Ηλιόπουλος (90+1΄ Μηλιώτης).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπ. Μπαξεβάνος): Γιούδας, Ρεβυθόπουλος, Κουρέλλας, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Κωστούλας (87΄ Γιαννίτσης), Ντε Σμεντ (69΄ Πτηνόπουλος), Παναγιωτούδης, Μεντί (59΄ Ρόβας), Αμαραντίδης (76΄ Παπαδόπουλος), Καζναφέρης.