29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 25 Μαρτίου 2018 - 01:15

Τρίποντο με ανατροπή ο Μακεδονικός Φούφα

Επιβλήθηκε με 3-1 της Δόξας Κρανούλας

Την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Δόξας Κρανούλας πήρε το Σάββατο (24/3) ο Μακεδονικός Φούφα στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Παρχαρίδη στο 16', για να έρθει η ανατροπή για την ομάδα του Γιάννη Κερλίδη στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Τσικόπουλος έφερε το ματς στα ίσα στο 69', ο Φωτιάδης έγραψε το 2-1 δέκα λεπτά αργότερα και ο Ματούλας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 90'+2.

Με 46 βαθμούς ο Μακεδονικός στοχεύει πλέον να τερματίσει δεύτερος πίσω από τον πρωταθλητή Τηλυκράτη, 7η και άνετη η Δόξα με 27 βαθμούς, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της.

MAKEΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ (Γιάννης Κερλίδης): Παπαδόπουλος, Χαραλαμπίδης, Σιδηρόπουλος, Πυρίτζους, Τακίδης, Καλογιαννίδης (56' Φωτιάδης), Τσικόπουλος, Ασλαμπάνογλου (80' Μόσχος), Μάγγος (61' Τζουβάρας), Τοπάλης, Τσώτσος (61' Ματούλας).

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Βασίλης Σιαφάκας): Βλάχος, Μαρμούτης, Φίλιος, Τσουλιάης, Μιχάλης, Τσουμάνης, Σκανδάλης (80' Ρίζος), Μούγιας (67' Σαββίδης), Παρχαρίδης (85' Αρχοντάκης), Καραφλιάς.