Πρωτάθλημα | Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 - 21:11

Μαύρη μέρα για το Φωστήρα

Η ομάδα του Ταύρου υποβιβάστηκε στο τοπικό για πρώτη φορά στην ιστορία της

Μαύρη σελίδα στη σελίδα του Φωστήρα γράφτηκε το Σάββατο (24/3).

Η ομάδα του Ταύρου, για την προτελευταία αγωνιστική, στη Γ’ Εθνική, έφερε ισοπαλία, με τον Ηλυσιακό με 2-2, στο γήπεδο του Ζωγράφου και θα είναι η μία από τις τέσσερις ομάδες που υποβιβάζονται στο τοπικό πρωτάθλημα από τον 8ο όμιλο, για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Οι φιλοξενούμενοι του Πάρη Ανδράλα ήταν καταδικασμένοι από τη στιγμή που ο Άγιος Ιερόθεος νίκησε το Αιγάλεω και ακόμη και αν νικούσαν, οι τρεις βαθμοί δεν θα τους ήταν αρκετοί.

Ο «φονέας» έπαιξε καλό ποδόσφαιρο μόνο στα τελευταία 30 λεπτά του αγώνα, διάστημα στο οποίο σημείωσε τα δύο γκολ, αρχικά με τον  Σίμωση στο 73’ και στη συνέχεια με τον Στρίγγα στο 90’ που είχε περάσει αλλαγή στον αγώνα, στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους, αν και αδιάφοροι βαθμολογικά, ήταν καλύτεροι μέχρι το 60’ και προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0 χάρις σε γκολ του Ρενάτο στο 25′ και του Μάλτσι στο 54′.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δ. Παπασπύρου): Διαμαντάρας (58′ Λωλος), Κατσίβελας, Μέξης (68′ Μουρούτης), Παπαδημητρίου, Μουσταφίδης, Σταμούλης, Κονδύλης, Σαμιώτης, Μάλτσι (58′ Χρήστου), Ρενάτο, Νέστορας (70′ Γκέζος)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Π. Ανδράλας): Παπαδόπουλος, Χουστουλακης (33′ Νάστος), Μανδύλης, Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης, Κωνσταντινίδης (52’ Στρίγγας), Ζαγοριανός, Παπανικολάου (49′ Παπανικολάου), Σίμωσης, Πρίκας (43′ Δρόσης)