Πρωτάθλημα | Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 - 20:39

Νίκη και παραμονή για Άγιο Ιερόθεο

Η ομάδα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου φιλοδώρησε με πέντε γκολ το αδιάφορο Αιγάλεω

Την παραμονή του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πανηγυρίζει ο  Άγιος Ιερόθεος.

Η ομάδα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου, μετά τον Ηλυσιακό και τον Ερμή Ζωνιανών, στον αγώνα που έγινε το Σάββατο (24/3) το μεσημέρι, έκαμψε  την αντίσταση και του Αιγάλεω με 2-0, και με τους εννέα βαθμούς στους τρεις τελευταίους αγώνες, εξασφάλισε τη σωτηρία του, μία αγωνιστική πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Αργυρίου που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, στο 10ο λεπτό και στο 30’ με εκτέλεση πέναλτι.

Το «Σίτι» που ήταν αδιάφορο βαθμολογικά αφού η πρώτη θέση του ομίλου είχε… πετάξει, γνώρισε την τρίτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Οι «γαλάζιοι» θα μπορούσαν να σκοράρουν πάντως, στην εκπνοή του ημιχρόνου όταν το σουτ του Ροτζέριο Μάρτινς κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Ρουμπή.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Β. Σταυρακόπουλος): Ρουμπής, Πολίτης, Μανδαμαδιώτης (80′ Ρόπας), Μαντζώρος, Τσατσαρής, Μαρτίνος, Κασάπης, Σιμιτσής (90′ Γκουτσούλας), Κράσι (70′ Λέσι), Αργυρίου, Τσαρκάνι (87′ Νιζάμης)

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λ. Βασιλειάδης): Κατσούλης, Κοντιζάς, Σταύρου, Πατσατζόγλου, Δάρρας, Γούλας (75′ Παπουτσής), Καμινιωτης (60′ Δουκάκης), Ροτζέριο, Γεμιστός (68′ Τουλουβασίλης), Ψυχογιός (81′ Παπασάββας), Βέρμπης.