23/09/2018
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 - 17:29

«Κουλούρια» στο Παλαιοχώρι

Ισόπαλο χωρίς γκολ το ντέρμπι του τοπικού Άρη με τον Ηρακλή

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα στον Άρη Παλαιοχωρίου και τον Ηρακλή.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ την Κυριακή (11/3), στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής, με τους γηπεδούχους να παραμένουν έτσι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο +2 από τον «Γηραιό».

Οι «κυανόλευκοι» μπήκαν με ενθουσιασμό στον αγώνα, αλλά μετά τα πρώτα λεπτά, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και ήταν εκείνοι που δημιούργησαν κινδύνους και καταστάσεις για γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 28’ η κεφαλιά του Σιμόνι κατέληξε άουτ ενώ στο 35΄ο Βοσνιάδης απέκρουσε σε κόρνερ την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρλόπουλου ενώ στο 44’ ο ίδιος παίκτης δεν μπόρεσε να σκοράρει από καλή θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Γηραιός» προσπάθησε να ανέβει και στο 62’ απείλησε με το σουτ του Παναγιωτούδη, που πέρασε άουτ.

Γενικά τα εναπομείναντα λεπτά κύλησαν χωρίς κλασικές ευκαιρίες με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.

Ένα αποτέλεσμα πάντως που δεν είναι κακό για τον Ηρακλή καθώς έχει να δώσει ένα ματς περισσότερο.

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ (Κώστας Βελιτζέλος): Καρακούτσης, Δημητρακόπουλος, Αγτζίδης, Ταϊρης, Αποστολάς, Αποστόλου, Σκέμπι, Κουκουλέκης, Ιγνατίδης, Καρλόπουλος, Σιμόνι.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Γιαννίτσης, Κυριακίδης, Καζναφέρης, Κωστούλας, Τάι, Παπαδόπουλος, Ρόβας, Μεντί.