24/04/2024
Αρχείο Διεθνή | Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2018 - 01:55

O ΑΠΟΕΛ πήρε το ντέρμπι με την Ομόνοια στο τέλος

Με δύο γκολ του Λορέντσο Εμπεσίλιο νίκησε με 2-1 * Ο Ντάρμπισιρ το γκολ της Ομόνοιας

Με δύο γκολ του Λορέντσο Εμπεσίλιο ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-1 την Ομόνοια, στον αγώνα που έγινε το Σάββατο (17/2) για την 25η αγωνιστική στο κυπριακό πρωτάθλημα.

Στο 4ο λεπτό ο Ολλανδός άσος άνοιξε το σκορ και 10 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του που παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, στο +2 από τον Απόλλωνα.

Για την Ομόνοια, που προέρχονταν από τέσσερις σερί νίκες, μείωσε στο 39’ ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού Ματ Ντάρμπισιρ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 25ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 17/2

ΑΕΚ - Εθνικός Άχνας 6-1 (8' Ζόρζε, 26', 59 Τζουάν Τομάς, 45', 71' Τρίτσκοβσκι, 81' Μαλόκου - 85' Ηλία)

ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 2-1 (4', 14' Εμπεσίλιο - 39' Ντάρμπισιρ)

Απόλλων - Αλκή 5-1 (41' Μάγκλιτσα, 52' Παπουλής, 64' Έκτορ Γιούστε, 67' Γιαγκόλις, 76' Ζαντέρ - 19' Ντιακιτέ)

Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ 0-3 (9' Τεσέιρα, 34' Μάρκος Σοάρες, 49' πέν. Ντενίλσον Γκαμπιονέτα)