29/03/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 - 23:48

Πιο εύστοχος ο Παναρκαδικός

Νίκησε 2-0 τον Πανηλειακό, που είχε δύο δοκάρια

Την όγδοη φετινή του νίκη στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής σημείωσε το Σάββατο (17/2) ο Παναρκαδικός, επικρατώντας με 2-0 του Πανηλειακού για τη 16η αγωνιστική.

Οι Πυργιώτες στάθηκαν άτυχοι στο 3ο λεπτό, καθώς ο Χατζηστάμου σημάδεψε το δοκάρι, με τους «πράσινους» να αποδεικνύονται πιο αποτελεσματικοί και να ανοίγουν το σκορ με τον Ευαγγέλου στο 8'.

Στο 64' ο Ομπόσου βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλο ένα δοκάρι, με τον Σωτηρόπουλο αυτή τη φορά.

Πλέον, οι δύο ομάδες μετρούν 27 βαθμούς και μοιράζονται την τρίτη θέση με την Καλαμάτα.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Χότζις, Άσσεν, Μπούτας, Νάνος, Μπαξεβάνος, Νάτσης (86' Στρέμπας), Κυριακόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος (63' Ομπόσου), Γιουκούδης (77' Λουκόντζια), Καδάς (46' Δ. Λυμπερόπουλος), Ευαγγέλου.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Καπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Σέχου, Χατζηστάμου, Δαβουρλής, Βουργουντζής, Σωτηρόπουλος.