29/03/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 - 22:19

Κάναντι: «Κυριαρχήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο...»

Χαρούμενος για το διπλό στην Τρίπολη ο προπονητής του Ατρόμητου

Ακόμη πιο κοντά στην έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ βρέθηκε ο Ατρόμητος μετά το 0-1 στην Τρίπολη επί του Αστέρα, με τον Νταμίρ Κάναντι να δηλώνει φυσικά χαρούμενος στη συνέντευξη Τύπου.

Ο Αυστριακός τεχνικός αναγνώρισε ότι η ομάδα του δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, για να τονίσει ότι κυριάρχησε στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης.

«Μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά. Δημιουργήσαμε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να πάρουμε προβάδισμα. Στη συνέχεια, όμως, έπεσε ο ρυθμός μας και ο Αστέρας το εκμεταλλεύτηκε αυτό. Πήρε περισσότερο χώρο, ήταν καλύτερος και δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε το σύστημά μας 4-2-3-1 με τον Βασιλακάκη στη θέση "10", κάτι που βελτίωσε την εικόνα μας. Νομίζω ότι κυριαρχήσαμε στον αγωνιστικό χώρο και δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες και παράλληλα να μην επιτρέψουμε στον Αστέρα να μας απειλήσει.

Τελικά, καταφέραμε στο τελευταίο λεπτό να πετύχουμε ένα γκολ που μας έκανε χαρούμενους και μας βοηθά να φτάσουμε πιο κοντά στους στόχους μας», δήλωσε ο Κάναντι.