24/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 - 21:49

Νίκησε από το 10' ο ΝΠΣ Βόλος

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 3-0 του Οπούντιο Μαρτίνου

Την πρώτη του ήττα έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες σημείωσε το Σάββατο (17/2) ο ΝΠΣ Βόλος.

Η νεοσύστατη ομάδα επικράτησε εντός έδρας με 3-0 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι  γηπεδούχοι είχαν εύκολο έργο, καθαρίζοντας τη νίκη από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο!

Συγκεκριμένα, στο 7’ ο Μάντζης έκανε το 1-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ηλιούπολος διπλασίασε τα τέρματά τους.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 51’ ο Μελισσόπουλος.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ζέρης, Ντόσης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Μελισσόπουλος, Πέντα (58’ Καλαμίδας), Καμπαγέρο (46’ Πιαστόπουλος), Μάντζης (46’ Κολλάς), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (52’ Ντεντάκης).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Ανδρούτσος, Θ. Νικολόπουλος, Β. Νικολόπουλος, Σιδέρης, Ευθυμίου, Αγγελόπουλος (52’ Πναλαίος), Τομάρι, Νούλας (31’ Μουστάκας), Παπανικολάου, Πρέντι, Ντούνης.