Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 - 22:07

Σημαντική νίκη για τον Φωστήρα

Η ομάδα του Ταύρου επικράτησε 1-0 του Ο.Φ. Ιεράπετρας και έκανε βήμα σωτηρίας

Ακόμη ένα βήμα στην προσπάθεια που πραγματοποιεί για σωτηρία, έκανε το μεσημέρι της Κυριακής (11/2) ο Φωστήρας.

Η ομάδα του Ταύρου για την 15η αγωνιστική, στον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, επικράτησε εντός έδρας με 1-0 του Ο.Φ. Ιεράπετρας. Οι γηπεδούχοι με το τρίποντο που κατέκτησαν, έφτασαν στους 14 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη ζώνη της σωτηρίας.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα για την ομάδα του Πάρη Ανδράλα σημείωσε με πέναλτι ο Σίμωσης, στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου, έπειτα από ανατροπή του Δωροβίνη από τον Πρίφτη.

Οι φιλοξενούμενοι, που έμειναν για τέταρτο παιχνίδι μακριά από τις επιτυχίες, μόνο στο β’ ημίχρονο απείλησαν αλλά στην καλύτερη φάση που δημιούργησαν, ο Παπαδόπουλος απέκρουσε σουτ του Χρυσοφάκη στο 78’.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σκάρου στο 88’.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Π. Ανδράλας): Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Θ., Μανδύλης, Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης (77’ Παπανικολάου), Κωνσταντινίδης Αλ. (89’ Διαμαντόπουλος), Σκάρος, Σίμωσης, Δωροβίνης (63’ Χουστουλάκης), Καλογιάννης (63’ Πρίκας).

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Γ. Μάγγος): Πρίφτης, Πηγιάκης (63’ Χρυσοφάκης), Μπιταξής, Μίγγας (87’ Δερμιτζάκης), Τζελέπης, Καραγιάννης (87’ Πετάσης), Μπλέντι, Ουζούνογλου, Ντιατά, Παπαδόπουλος, Κορέτα.