19/11/2018
Χάντμπολ | Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 - 22:00

Μείωσε την «ψαλίδα» ο ΠΑΟΚ

Οι Θεσσαλονικείς νίκησαν εκτός έδρας τον Δούκα με 24-15 * Η ταυτότητα της 15ης αγωνιστικής

Δεν άφησε ανεκμετάλλευτη ο ΠΑΟΚ την ισοπαλία του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ.

Και αυτό διότι, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε εκτός έδρας με 24-15 του Δούκα το Σάββατο (10/2) και μείωσε τη διαφορά από τους πρωτοπόρους Πειραιώτες στο -5, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές των Θεσσαλονικέων ήταν οι Παλάσκας και Τσίλης που πέτυχαν από 6 γκολ έκαστος.

Στα άλλα ματς της ημέρας, Φίλιππος Βέροιας και Διομήδης Άργους σημείωσαν εκτός έδρας νίκες επί Πανελληνίου και Δράμας αντίστοιχα ενώ το Αερωπός Έδεσσας – Καματερό ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Τετάρτη 7/2

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 25-25

Σάββατο 10/2

Α.Σ.Ε Δούκα - Π.Α.Ο.Κ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 15-24

Πανελλήνιος Γ.Σ. - Φίλιππος Βέροιας 16-26

ΓΣ Δράμα 86 - Διομήδης Άργους 22-26

Αερωπός Έδεσσας - Γ.Α.Σ Καματερού 23-23

Χ.Α.Ν.Θ. - Π.Α.Σ Φοίβος Συκεών ΑΝΑΒΟΛΗ

AΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 15-24

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 4-8, 5-10, 9-13, 11-14 (ημχ.), 12-15, 14-17, 14-19, 15-20, 15-22, 15-24

ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραϊτης, Τόμπρος 3, Παπαπούλιος, Γκέρτσος, Νομικός, Αποστολίδης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης 2, Μπάγιος, Ζιβούλοβιτς 5, Τζανιδάκης, Νταρσουλάντ, Αραπακόπουλος, Κολλύρης, Κεδέρης 5.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 6, Τσίλης 6, Νικολαϊδης 1, Κοκκώνης 3, Πετρίδης, Αποστόλου, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κέζιτς, Κυπραίος 1, Καλόμοιρος 1, Δέλιας, Βεσελίνοβιτς 4, Κοτανίδης.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 4/4-4/6

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-7, 6-10, 9-11, 10-13 (ημχ.), 11-14, 13-15, 16-19, 18-21, 21-22, 23-23

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Μαυρόπουλος, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 3, Ανγκέλοφ, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 3, Βαφείδης 4, Μησιρλίδης, Κυριμλίδης, Κυριακού 7, Λιόφης, Αρβανιτίδης, Τριανταφύλλου, Ρόμπης.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Λαδάκης 4, Σκορδιανός 2, Γκλαβάς, Ταουσάνης 4, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 3, Ακάλεστος 4, Τσίγκας, Τότος 1, Μιμίκος 2, Μαγκαφουράκης, Κότσιρας, Κουρέτας 2, Καραμασιώτης, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Μπέτμαν, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 1/1-1/2.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 16-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 3-10, 4-12, 6-14, 9-15 (ημχ.), 9-18, 10-20, 10-21, 11-22, 13-24, 16-26

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Παζάρογλου, Κολιούλης, Λιάλιος 1, Οικονόμου 1, Χάρμπης 1, Χρ. Μπαλάσκας 3, Μπαρμπαράκης 8, Νιντερέγγερ, Ζάτσε 1, Αντωνιάδης, Κάτρης, Κουσκουλιάνος, Ταουσάνης, Ε. Μπαλάσκας 1, Τσακούλης, Τσομπανίδης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Θόδωρος Παυλίδης): Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 5, Δ. Τριανταφυλλίδης 1, Ρίζος, Σαράφης 1, Α. Τριανταφυλλίδης 1, Χαραλαμπίδης 6, Σεϊρεκίδης, Φιλόσογλου 1, Κωστακίδης 4, Αποστολίδης, Σιαματάς 3, Γραμματικόπουλος, Καλλιαρίδης, Αρσενασβίλι 4, Γρηγοριάδης

Διαιτητές: Κουτσός – Φωκίτης Δίλεπτα: 5-7 Πέναλτι: 4/5-2/3 Αποβολή: 41:22 Αρσενασβίλι (μπλε κάρτα, κρατήθηκε δελτίο)

ΔΡΑΜΑ 86 - ΔΙΟΜΗΔΗΣ 22-26

Δεκάλεπτα: 1-2, 3-4, 5-8, 7-9, 9-11, 10-14 (ημ), 11-17, 13-17, 16-19, 18-21, 19-22, 22-26.

ΔΡΑΜΑ: (Βαλαβάνης) Παπάζογλου, Μπέτζιος, Χαϊτίδης 1, Τουνγκελίδης 12, Θωμίδης 2, Κοβογλανίδης, Αντάμοβιτς 5, Κοτσαμαρίκογλου, Κουρουτζίδης 1, Γιαννακόπουλος, Μαλαμίδης, Τσιτσίγκος, Κουρτίδης 1, Παγωνίδης, Τσελεμπώνης, Σινά

ΔΙΟΜΗΔΗΣ: (Δεληγιάννης) Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Σούτον 10, Κρεμαστιώτης 3, Αργυρού 6, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος 1, Ρουσόπουλος 1, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Νικηφόρου, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Δάσκαλος 2

Διαιτητές: Θεοδοσίου, Λινάρδος. Πέναλτι: 5/7, 3/5. Δίλεπτες: 6. Αποβολές: Άρσιτς (44'), Κρεμαστιώτης (51')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 28

2. Π.Α.Ο.Κ 23*

3. ΑΕΚ 23

4. Διομήδης Άργους 22

5 Α.Σ.Ε Δούκα 21

6. Αερωπός Έδεσσας 17

7. ΧΑΝΘ 12**

8. Φίλιππος Βέροιας 12

9. Φοίβος Συκεών 8*

10. Γ.Α.Σ Καματερού 7

11. Δράμα 86 4

12. Πανελλήνιος 0

*αγώνας λιγότερος

*δύο αγώνες λιγότεροι

Η επόμενη (16η) αγωνιστική

Παρασκευή 16/2

16:00 Π.Α.Σ Φοίβος Συκεών - Α.Σ.Ε Δούκα

Σάββατο 17/2

Φίλιππος Βέροιας - ΓΣ Δράμα 86

18:00 Π.Α.Ο.Κ ΒΕΡΓΙΝΑ TV - Πανελλήνιος Γ.Σ.

18:00 Διομήδης Άργους - Αερωπός Έδεσσας

20:00 Γ.Α.Σ Καματερού - Ολυμπιακός/ΟΜ.ΞΥΝΗ

Τετάρτη 21/2

18:00 ΑΕΚ - Χ.Α.Ν.Θ.

Μοιραστείτε το: