28/03/2024
Πρωτάθλημα | Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 - 01:11

Τεσσάρα η Α.Ε. Λευκίμμης

Εύκολη επικράτηση με 4-0 μέσα στην έδρα του Σκουφά Κομποτίου

Tην όγδοη φετινή της νίκη στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής πέτυχε τη Δευτέρα (22/1) η Α.Ε. Λευκίμμης, περνώντας από την έδρα του Σκουφά Κομποτίου με 4-0.

Στο ματς για τη 16η αγωνιστική, που είχε αναβληθεί την Κυριακή (21/1) εξαιτίας ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου, ο Αναστασιάδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό, για να γίνει το 0-2 από τον Τσεβανέδη.

Ο Κάντας με κοντινή κεφαλιά στο 82' έγραψε το 0-3 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε και πάλι ο Τσεβανέδης τρία λεπτά αργότερα, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι.

Με 27 βαθμούς η Α.Ε. Λευκίμμης είναι στο -5 από τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη και στην 4η θέση, στους 13 βαθμούς και 10ος ο Σκουφάς.

ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ (Κώστας Σωτηρόπουλος): Παπαχρήστος, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Καλπακούλας, Ασπροποταμίτης (55' Παππάς), Θεοδωρής, Μπάφας, Μπαλαδήμας (86' Παρράς), Τάσσος, Βερλέκης (79' Σταμούλης).

Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Γιάννης Σφακιανάκης): Βορρύλας, Βούλγαρης (80' Βασιλάκης), Στέρεφ, Ρογγότης, Φωτιάς, Σαμουηλίδης, Μαζιώτης (43' λ. τρ. Γαστεράτος/ 69' λ. τρ. Κάντας), Ηλίας, Τσεβανέδης, Αναστασιάδης, Χατζηδημητρίου.

Πηγή ΦΩΤΟ: artagoal.gr