25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 - 19:01

Ροπαλιές… κορυφής!

Ο Ηρακλής συνέτριψε με 5-0 τον Πιερικό και ανέβηκε στο ρετιρέ του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση, ο Ηρακλής συνέτριψε εντός έδρας με 5-0 τον Πιερικό την Κυριακή (21/1), στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ένα αποτέλεσμα που ανέβασε τον «Γηραιό» μόνο στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς ο Άρης Παλαιοχωρίου ηττήθηκε από την Α.Ε. Καρίτσας.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς τα ηνία του ματς και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 26΄με τον φορμαρισμένο Ρόβα ενώ στο 45’ ο Παπαδόπουλος έγραψε το 2-0.

Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη δεν άφησε το πόδι από το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο σημειώνοντας ακόμα τρία γκολ.

Στο 68’ ο Πτηνόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, στο 68’ ο Μεντί τετραπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, για να γράψει το τελικό 5-0 στις καθυστερήσεις ξανά ο Πτηνόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Βοσνιάδης, Καραντασιάδης (80' Καστριτσέας), Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Κωστούλας (75' Γκουτσίδης), Παναγιωτούδης (62' Μεντί), Α. Αθανασίου, Παπαδόπουλος (75' Π. Αθανασίου), Πτηνόπουλος, Ρόβας.