24/04/2024
Πρωτάθλημα | Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2018 - 00:11

Ανάσα για τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων (video)

Οι παίκτες του Γιώργου Ντάμτσιου επιβλήθηκαν με 1-0 της ΑΠΕ Λαγκαδά

Ξεκόλλησε... Τέσσερα ματς χωρίς νίκη μετρούσε ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, αλλά το απόγευμα της Τετάρτης (17/1) επιβλήθηκε με 1-0 της ΑΠΕ Λαγκαδά στο πλαίσιο της 19ης στροφής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασιστικά και φάνηκε από τα πρώτα λεπτά πως ήθελαν πολύ το ματς. Στο 5' έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Γ. Κίτσα με τον Φαρμάκη να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση και τον Πατσιαβούρα να μη σκοράρει στη συνέχεια.

Η πίεση συνεχίστηκε και στο 45' έγινε το 1-0. Ο Κουρουκάκης έβγαλε τη σέντρα στον Καφέ, ο Σταμπουλής προσπάθησε να βάλει την προβολή και τελικά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του σε κομβικό χρονικό σημείο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν λογικό να πάρουν μέτρα στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι και να χάσουν δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Αργυρόπουλο να κάνει καθοριστικές επεμβάσεις. Φάσεις είχε και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων. Άλλο γκολ, όμως, δεν μπήκε και έτσι οι παίκτες του Ντάμτσιου πανηγύρισαν το πολύτιμο τρίποντο.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Αργυρόπουλος, Συμπεθέρης (30΄ Καφές), Κίτσας Ε (87΄ Καπετάνος), Τσουλχάι, Πετκάκης, Τσιότρας, Κιρκιλιανίδης (84΄ Βλάχος), Κουκουράκης (75΄ Τερζής), Κίτσας Γ, Παρσόπουλος, Πατσιαβούρας.

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ: Φαρμάκης, Μούχαλης (69΄ Καρασαββίδης), Αγριμάκης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Έππας (37΄ Νικολάρας), Χιντασέλι, Σταμπουλής (85΄ Αθανασιάδης), Κοντέων, Κατσαρός (37΄ Στεφανίδης), Ζαννάκης.