22/04/2018
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ | Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 - 21:06

Διγκόζης: «Δεν αισθάνομαι τυχερός...»

Σύνθημα νίκης εν όψει ΟΦΗ έδωσε ο τεχνικός της Δόξας Δράμας

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Καλαμαριά η Δόξα Δράμας, που θα πρέπει να αισθάνεται τυχερή με βάση την εξέλιξη του αγώνα.

Στη συνέντευξη Τύπου, πάντως, ο Άγγελος Διγκόζης ναι μεν παραδέχθηκε ότι οι Πόντιοι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες, ωστόσο ανέφερε ότι δεν νιώθει τυχερός, ενώ έδωσε σύνθημα για διπλό εν όψει του εξ αναβολής ματς της Τετάρτης (17/1) με τον ΟΦΗ.

«Το πρώτο ημίχρονο παίχτηκε κυρίως στο κέντρο. Εμείς δεν μπήκαμε καλά και ο Απόλλωνας μας έκανε δύο καλές ευκαιρίες. Έπειτα ισορροπήσαμε το παιχνίδι και μπορέσαμε να κάνουμε και εμείς κάποιες ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα, ενώ ο Απόλλωνας ευτύχησε να πετύχει γκολ στην πρώτη φορά που πάτησε την περιοχή μας. Μετά το γκολ χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και έτσι ο αντίπαλός μας έχασε ακόμα δύο μεγάλες ευκαιρίες, αλλά εξαιτίας του τερματοφύλακά μας δεν δεχτήκαμε άλλο γκολ.

Ευτυχώς για εμάς σκοράραμε, ενώ στο τέλος θα μπορούσαμε να πάρουμε και τη νίκη. Ο βαθμός δεν μας αφήνει ικανοποιημένους, ούτε όμως μας στεναχωρεί. Έχουμε όρεξη για δουλειά και θα πάμε μέσα στην Κρήτη για να πάρουμε τη νίκη.

O Απόλλων είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες μετά το 1-0 και θα μπορούσε να έχει καθαρίσει τον αγώνα. Όχι, δεν αισθάνομαι τυχερός», είπε αρχικά ο τεχνικός των Δραμινών.

Επίσης, ρωτήθηκε για το αν έχει μετανιώσει για τη συμπεριφορά του στον αγώνα της περσινής σεζόν όταν ήταν προπονητής της Καβάλας, για να πει σχετικά: «Όχι, δεν έχω μετανιώσει. Εσείς θέλετε να βλέπετε έναν προπονητή που η ομάδα του θα βάζει γκολ κι αυτός δεν θα πανηγυρίζει; Εγώ τον Απόλλωνα τον αγαπάω πολύ περισσότερους από κάποιους εδώ μέσα. Για τον Απόλλωνα έχω χάσει και χρήματα, αλλά έχω σπάσει και τα πόδια μου. Υπηρέτησα αυτή την ομάδα με πάθος και τρέλα.

Είμαι επαγγελματίας προπονητής και γι' αυτό πανηγύρισα το γκολ της ομάδας μου. Πάντα όταν πετυχαίνεις γκολ απέναντι στις δύο μεγαλύτερες ομάδες της κατηγορίας θα έχεις το κίνητρο και έτσι θα πανηγυρίσεις τα γκολ».