29/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 - 21:03

Πεντάσφαιρη η Προοδευτική

Συνέτριψε εκτός έδρας το Ζευγολατιό με 5-0 η πρωτοπόρος του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής

Με επιβλητικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Προοδευτική την Κυριακή (17/12), σαρώνοντας εκτός έδρας το Ζευγολατιό με 5-0 για τη 10η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής και ξεφεύγοντας στο +6 από τον Εθνικό στην κορυφή.

Ο Μπέλερης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 12' για την ομάδα του Λουκά Καραδήμου, ενώ στο 42' ο Πέππας αξιοποίησε την ασίστ του Βλάχου και με σουτ έγραψε το 0-2.

Ο Bλάχος πέτυχε το τρίτο γκολ των Κορυδαλλιωτών στο 47' και δύο λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα και ο Κουιρουκίδης, που σκόραρε δις και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 61ο λεπτό.

Στους 23 βαθμούς η Προοδευτική, στο μηδέν παραμένει το Ζευγολατιό με εννιά ήττες στα ισάριθμα ματς που έχει δώσει έως τώρα.

ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ (Παντελής Κολλιάκος): Ντάσης, Πολυδωρόπουλος, Παππάς, Βελέντζας, Κουτσουμπέλας (80' Σούλης), Σενάι (61' Καλλίρης), Κοντογιάννης, Παινέσης, Ζάρκος (51' Μπουρτζαλιάνι), Καραγκούνης, Μαραθιανός (72' Μαντζώρος).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Λουκάς Καραδήμος): Μπαντίκος, Τσαραούσης (67' Ζήκος), Καλαϊτζίδης (65' Ξυγκάκης), Μπέλερης, Ζίζηλας, Ντάλλας, Πέππας (61' Ζαχαράτος), Δηλαβέρης, Χρήστου (77' Μιχαλάκης) Κουιρουκίδης, Βλάχος.