25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 - 18:21

Γκέλαρε και έπεσε από την κορυφή ο Ηρακλής

Οι «κυανόλευκοι» έμειναν στο 2-2 με την Α.Ε. Καρίτσας

Για δεύτερο σερί παιχνίδι ο Ηρακλής δεν κατάφερε να γευθεί τους τρεις βαθμούς καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Α.Ε. Καρίτσας την Κυριακή (17/12) στο «Καυτανζόγλειο», στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ένα αποτέλεσμα που έδωσε την ευκαιρία στον Άρη Παλαιοχωρίου, μετά τη νίκη του επί του Φίλιππου Αλεξάνδρειας, να τον προσπεράσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και μόλις στο 5’ ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά τους έδωσε προβάδισμα. Η απάντηση των «κιτρινόμαυρων» ήρθε στο 19’ με τον Κυρτέγο να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας και να φέρνει το ματς στα… ίσια.

Μάλιστα, στο 57’ έφεραν τα πάνω κάνω καθώς ο ίδιος παίκτης έκανε το 1-2.

Όμως η χαρά τους κράτησε για λίγο, αφού στο 62’ ο Κρυστάλλης με κοντινό πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 για τους «κυανόλευκους».

Σημειώνεται ότι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Α.Ε. Καρίτσας έχασε σπουδαίο ευκαιρία για το 2-3, όταν ο Μαυρίδης δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Βοσνιάδης, Καστριτσέας, Π. Αθανασίου, Κυριακίδης, Κριτσιάνης (53’ Παναγιωτούδης), Πτηνόπουλος, Μούδιος, Δραγάνης (38’ Κρυστάλλης), Υφαντίδης (53’ Κατσούλης), Γκουτσίδης (70’ Ανδρεάκος), Παπαδόπουλος

Α.Ε. ΚΑΡΙΤΣΑΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Βασιλειάδης, Δαλαμήτρας, Λυκούργος, Μπουτογιάννης, Τασίδης, Τσιώμης, Νταντίνης, Μπέης, Κωστόπουλος, Κυρτέγος, Ταρασιάδης