Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 - 13:48

«Πολυβόλο» η Κ17 του Ολυμπιακού, έριξε πεντάρα στην ΑΕΚ

Εύκολο έργο είχαν στην έδρα της Ένωσης οι «ερυθρόλευκοι» Έφηβοι (0-5)

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού το ντέρμπι με την ΑΕΚ για την 14η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέτριψαν εκτός έδρας με 5-0 την Ένωση το Σάββατο (16/12) και παρέμειναν σε τροχιά… κορυφής.

Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» με το τρίποντο από το πρώτο κιόλας μέρος, όπου βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0.

Μόλις στο 4’ ο Γλυνός έκανε το 1-0 ενώ στο 17’ ο Ολυμπιακός «άγγιξε» το δεύτερο γκολ με το δοκάρι του Μαρτίνη. Ωστόσο, αυτό ήρθε στο 23’ με κεφαλιά του Μπουλάρι ενώ στο 42’ ο Γλυνός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 3-0.

Οι παίκτες του Τάσου Θέου συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 77’ ο Φέκκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο επόμενο λεπτό ο Γεωργαντής.

ΑΕΚ: Αντωνόπουλος, Ποζατζίδης, Λαζαρίδης (59’ Πλουμάτος), Αρβανίτης, Καραβίδας, Αυγέρης (46’ Γεωργιόπουλος), Σταμάτης, Πετούσης (59’ Πανταζέλος), Πατρινός, Μπιλικαϊδης, Τσάνης (46’ Κάτσικας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης (78’ Μπαλωμένος), Γκοτζαμανίδης, Τασιάς, Γλυνός (62’ Νικόλης), Τσακίρης (71’ Κοτσιανούλης), Ράμα, Μπουλάρι (67’ Γεωργαντής), Φέκκας, Μουγιός (78’ Τσέργας).