24/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 20:26

Ο Ατρόμητος προσπέρασε τον ΠΑΟΚ στους Νέους

Μεγάλο διπλό για τους «κυανόλευκους» στη Θεσσαλονίκη με 1-0 *Δείτε τα αποτελέσματα από όλα τα κυριακάτικα (19/11) ματς

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε μεγάλος νικητής στο Αθλητικό Κέντρο Λόλας επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας. Οι γηπεδούχοι επεφύλασσαν δυναμικό ξεκίνημα σπαταλώντας ευκαιρίες με τους Κόζακ (3’) και τον Γκαργκαλατζίδη να εξαπολύει σουτ στο δοκάρι έχοντας χαμένο τετ-α-τετ δευτερόλεπτα αργότερα στο 16ο λεπτό.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι αμύνθηκαν σωστά και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Τα δεδομένα άλλαξαν στο β’ ημίχρονο, όπου ο Ατρόμητος πίεσε περισσότερο για να φτάσει στο τρίποντο με τον Χιλάι έπειτα από προσωπική ενέργεια του Νταβιώτη στο 86ο λεπτό.

ΠΑΟΚ: Μούτσα, Δημητρίου, Διαμαντής, Τσαούσης, Λύρατζης, Μπαλογιάννης, Χατζηδίμπας, Κόζακ (78′ Βρακάς), Παπαδόπουλος (68′ Τζοβάρας), Γαϊτανίδης, Γκαργκαλατζίδης (76′ Δούμτσης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Τάμπας, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Βιταλιώτης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Παυλής, Τριμμάτης, Τσεκερίδης, Χατζοβασιλάκης.

Έπαιξαν και οι Κοτσίκος, Ρούνης, Χιλάι.

«Χ»αρακτήρα ο Παναιτωλικός, «χ»αρακίρι ο ΠΑΣ Γιάννινα

Στο Αθλητικό Κέντρο Ηπείρου διεξήχθη το πλέον παραγωγικό κυριακάτικο (19/11) ματς. ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός έμειναν στο 2-2 σε ένα ματς που συνοδεύτηκε από συναρπαστική εξέλιξη. Οι Ηπειρώτες ήταν καλύτεροι σε γενικές γραμμές στο πρώτο ημίχρονο.

Μάλιστα, η υπεροχή τους απέφερε γκολ χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιάππη στο 42ο λεπτό έπειτα από χέρι στην περιοχή των Αγρινιωτών. Οι τελευταίοι είχαν την ατυχία να βρεθούν πίσω στο σκορ με 2-0 έπειτα από αυτογκόλ του Μπελεβώνη.

Όλα κυλούσαν ιδανικά για τον ΠΑΣ, αλλά ο Τίτορμος αρνήθηκε να χάσει το ματς. Έτσι, ο Γκασούκας ανέλαβε δράση μειώνοντας σε 2-1 στο 89’ με σουτ και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ισοφάρισε με πανομοιότυπο τρόπο διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. Για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Νταλακούρας στο 90’.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Παπαϊωάννου, Κάγια, Μελιγγιώτης, Ζώγκος, Βασιλάκης, Νικολόπουλος, Λιάππης (77’ Κωσταμένας), Λιάσος, Πήλιος, Κ. Παπαδόπουλος, Ελ. Παπαδόπουλος (83’ Τσούνης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Θεοδωρόπουλος, Πριονάς, Μπακογιάννης (81’ Αλ Ομπισάτ), Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Νταλακούρας, Γκασούκας, Κυζιρίδης, Καββαδίας Δ. (70’ Γεωργούσης).

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Σάββατο 18/11

Ξάνθη – Πανιώνιος 4-2 (35’ Δουλγέρης, 46’, 78’ Σουλεϊμάν, 63’ Αγγελόπουλος – 61’ Μαχαίρας, 89’ πεν. Μπέτσας)

Πλατανιάς – Αστέρας Τρίπολης 0-2 (12’ Γλέζος, 67’ Φωτόπουλος)

Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 1-0 (33’ πεν. Βρουσάι)

*Στο 79’ αποβλήθηκε ο Σαλιάι για τους φιλοξενούμενους.

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 1-0 (58’ Μπουζούκης)