19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 19:06

Πέρασε και από τη Νάουσα ο Ηρακλής

Ο «Γηραιός» επικράτησε δύσκολα 2-1 και επέκτεινε το νικηφόρο σερί του

Μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά ο Ηρακλής έφυγε με τους τρεις βαθμούς από τη Νάουσα απέναντι στην ομώνυμη ομάδα την Κυριακή (19/11) στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου επικρατώντας 2-1 και παραμένει σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, αλλά δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ στο 27ο λεπτό, όταν ο Πτηνόπουλος είχε και τη βοήθεια της τύχης και με σέντρα – σουτ άνοιξε το σκορ.

Ο Ρόβας σκόραρε στο 39' αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, όμως δύο λεπτά αργότερα χρίστηκε σκόρερ κανονικά και με τον νόμο έπειτα από πάσα του Παπαδόπουλου.

Η Νάουσα μπήκε ξανά στο ματς στο δεύτερο μέρος μειώνοντας σε 2-1 με την κεφαλιά του Κωτσόπουλου, ενώ στο 51' θα μπορούσε να έχει φέρει το ματς στα ίσα, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε την μπάλα στην προσπάθεια του σκόρερ.

Το 2-1 διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε, με τον Ηρακλή να ολοκληρώνει το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μούδιου στο 89' με δεύτερη κίτρινη, επεκτείνοντας, πάντως, στα πέντε ματς το νικηφόρο σερί του.

ΝΑΟΥΣΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Γρηγοριάδης, Ζούρκος, Τούφας, Μουρατίδης, Τζημογιάννης, Γιαννόπουλος (46΄ Παντζαρτζίδης), Μουρίκι (84΄ Καψάλης), Κυζιρίδης (85΄ Νίκου), Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (77΄ Ντινόπουλος), Περηφανόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Α. Αθανασίου, Π. Αθανασίου, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης (72΄ Μούδιος), Ρόβας (85΄ Κρυστάλλης), Παπαδόπουλος.