25/04/2024
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 18:52

Κουρμπανάς: «Πρέπει να είμαστε σοβαροί»

Όσα δήλωσε ο προπονητής του Παναιγιάλειο μετά το 1-1 με τον Αιγινιακό

Ο Παναιγιάλειος κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, ωστόσο ο Αιγινιακός του στέρησε στις καθυστερήσεις δύο πολύτιμους βαθμούς.

Μετά το τέλος της ισόπαλης (1-1) αναμέτρησης, ο Νίκος Κουρμπανάς στάθηκε στο γεγονός ότι οι «μελανόλευκοι» για ακόμη ένα παιχνίδι δέχονται γκολ στα τελευταία λεπτά.

Παράλληλα, υπογράμμισε πως άπαντες πρέπει να καταλάβουν σε ποια ομάδα βρίσκονται ενώ απαίτησε σοβαρότητα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του Παναιγιάλειου:

«Είναι φυσιολογικό να είμαστε στενοχωρημένοι. Δεν κινδυνεύσαμε σε πολύ μεγάλο βαθμό. Σκοράραμε και μετά το 1-0 παίζοντας ο Αιγινιακός ανοικτά, θα μπορούσαμε σε δύο, τρεις φάσεις στην κόντρα να πάμε σε ένα δεύτερο τέρμα και να τελειώσουμε το παιχνίδι. Αυτό δεν έγινε και στο τέλος ο νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε και δεχτήκαμε ένα γκολ που συμβαίνει για δεύτερη φορά προς το τέλος του παιχνιδιού.

Για να είμαστε ειλικρινείς, όταν κάτι επαναλαμβάνεται είναι θέμα. Όταν θες να λες ότι θες να κοιτάξεις ψηλά, από τη στιγμή που ένα παιχνίδι έρχεται έτσι πρέπει να το κερδίζεις. Πρέπει να καταλάβουμε όλοι σε ποια ομάδα βρισκόμαστε για τα δεδομένα της Β’ Εθνικής. Ο Παναιγιάλειος είναι όνομα, όπως μπορεί να είναι και ο Αιγινιακός. Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε πού βρισκόμαστε. Η ομάδα ζητάει πράγματα και πρέπει να είμαστε σοβαροί. Δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια του Αιγινιακού που έκανε το γκολ.

Όταν ανοίχτηκε ο Αιγινιακός είχαμε φάσεις και με μία καλή πάσα μπορούσαμε να πάμε στο 2-0. Εκεί ήταν το πρόβλημά μας, όχι η άμυνα. Είχαμε χώρους, παίζοντας εμείς κλειστά. Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Ευχαριστούμε τον Αιγινιακό και θα ανταποδώσουμε στον δεύτερο γύρο».