19/04/2024
Αρχείο | Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017 - 19:59

Πρόκριση με τεσσάρα για τη Νίκη Βόλου

Οι «κυανόλευκοι» κέρδισαν εκτός έδρας με 4-1 τον Αγχίαλο και πέρασαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θεσσαλίας

Την παρουσία της στους «8» του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θεσσαλίας εξασφάλισε την Τετάρτη (15/11) η Νίκη Βόλου, επικρατώντας εκτός έδρας του Αγχίαλου με 4-1.

Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 57' με κεφαλιά ψαράκι του Μπάιριτς, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι τρία λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Καραγιώργου.

Το 1-2 έγινε από το πλασέ του Ντόλγκι στο 65' από το ύψος της μικρής περιοχής, ενώ ο Βουρδάκης στο 86ο λεπτό αξιοποίησε την ασίστ του Γιάκοβλεφ και με σουτ πέτυχε το τρίτο γκολ της Νίκης.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Δημολιός στο 90'+3 μετά από κάθετη πάσα του Ντόλγκι.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Δελανδρέας, Κουφαλιδάκης (88' Πανανός), Μαυρόπουλος, Βέτσικας, Τσαντόπουλος, Τσέλιος, Κοτσέλος, Χρυσοστομίδης, Καραγιώργος, Κουλάκογλου (10' λ. τρ. Κοτσοκέρας), Τσακόγιας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τζήμας, Λάιος, Ζιώγας (46' Δημολιός), Βέργος, Μωυσίδης, Μέτσε (88' Σφονδυλιάς), Ντόλγκι, Ιορδανίδης, Ματθαίου (58' Βουρδάκης), Μπάιριτς, Γαρυφαλλόπουλος (λ. τρ. 46' Γιάκοβλεφ).