20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017 - 19:00

Ισόπαλο το «κλάσικο» του Βόλου

Νίκη και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1 στο Πανθεσσαλικό

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε την Κυριακή (12/11) το κλασικό βολιώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε Νίκη και Ολυμπιακό.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο Πανθεσσαλικό, για την 8η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, κάνοντας το καλύτερο δώρο στον πρωτοπόρο ΝΠΣ Βόλος ο οποίος αποσπάστηκε στο +7 από τους «κυανόλευκους» και στο +8 από τους «ερυθρόλευκους».

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όπου σημειώθηκαν και τα δύο γκολ της αναμέτρησης.

Η Νίκη άνοιξε το σκορ μόλις στο 4’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντόλγκι ενώ στο 12’ έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία για το 2-0 με τους Γιάκοβλεφ και Μέτσε.

Στο 25’ η ομάδα του Κώστα Μπράτσου έφερε το ματς στα… ίσια. Ο Βαρούχας έκανε την κάθετη στον Θέο και εκείνος με σουτ έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, ωστόσο το 1-1 έμεινε μέχρι το φινάλε.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάντζιο Μπούις): Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσίδης, Καρτσαμπάς, Βέργος, Μπάιριτς, Ντόλγκι, Μέτσε (90+4’ Βουρδάκης), Γιάκοβλεφ, Γαρυφαλλόπουλος (83’ Ματθαίου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κώστας Μπράτσος): Καραγκιολίδης, Κόκας Α., Καραμπάς, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς (65’ Ευθυμιάδης), Σκανδάλης (18’ λ.τρ.  Σεχολάρι), Κόκας Δ., Θέος (70’ Μέμος), Βαρούχας.