28/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017 - 23:37

Δεύτερη νίκη για τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας

Πήρε το διπλό στην έδρα του Πιερικού (0-1)

Νικηφόρα Κυριακή (5/11) για τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 του Πιερικού.

Έτσι, σημείωσε τη δεύτερη νίκη του στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, σε αντίθεση με τους «μελανόλευκους» οι οποίοι έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν κι άλλον στον βαθμολογικό πίνακα.

Το γκολ της νίκης της ομάδας του Νίκου Αναστασόπουλου σημείωσε ο Μυλωνάς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Καμπερίδης): Παπατολίκας, Τουλκερίδης (85΄Παραφέστας), Τουλίκας (60΄Κυριλίδης), Κανταρτζής, Ουατταρά, Καραγκούνης, Κατσιαμήτας, Κτιστόπουλος, Γκουντρουμπής, Παπαδόπουλος (72΄Κοκονόζι), Σαμανίδης (75΄Λαμπίρης).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ (Νίκος Αναστασόπουλος): Καρακούτσης, Κόλα, Αργυρίου, Κωτσιόπουλος, Δημητρίου, Αβραμόπουλος, Σκλιοπίδης (90+ Πέικος), Δημητρουλόπουλος, Μπενίσκος, Σκοπελίτης (85΄Καρατζάογλου), Μυλωνάς (70΄ Ραχήμ).