25/04/2024
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017 - 22:30

Νέα πεντάρα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Διπλό με 5-2 επί της ΑΕΛ * Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τα Τρίκαλα με 1-0 κόντρα στον ΟΦΗ * Τα αποτελέσματα στη 2η αγωνιστική της Α' Εθνικής

Επίδειξη δύναμης έκανε και στη 2η αγωνιστική της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών ο ΠΑΟΚ, σαρώνοντας εκτός έδρας με 5-2 την ΑΕΛ.

Στο κυριακάτικο (5/11) παιχνίδι, λοιπόν, που έγινε στο γήπεδο των Γόνννων η Παντελιάδου άνοιξε το σκορ στο 28' και τρία λεπτά αργότερα η Βαρδαλή πέτυχε το 0-2.

Η ίδια ανέβασε στο 40' το δείκτη του σκορ στο 0-3, η Παντελιάδου έβαλε με τη σειρά της το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο 49', ενώ η Ντιμιτρίεβιτς στο 73ο λεπτό έγραψε το 0-5.

Οι Θεσσαλές απλά μείωσαν με τα τέρματα της Ακριβούλη στο 70' και της Λόγου στο 86'.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Παλαμά (82' Καλέση), Πατερνά (76' Νεφρού), Κακαμπούκη, Μάρκου, Μπράμε (23' Στράντζαλη), Βαρδαλή, Ντιμιτρίγεβιτς, Παντελιάδου (64' Σακελλάρη).

Εκτός από τον ΠΑΟΚ το 2 στα 2 έκαναν ο Άρης και οι Ελπίδες Καρδίτσας κερδίζοντας τη Γλυφάδα Οδυσσέα και τον Ατρόμητο Αθηνών με 1-0 και 0-3 αντίστοιχα, ενώ σπουδαίο διπλό στο Ηράκλειο πέτυχαν τα Τρίκαλα επικρατώντας με 1-0 του ΟΦΗ χάρη σε γκολ της Έιρς στο 25'.

Τέλος, ο Βόλος 2004 πήρε επιβλητικό διπλό με 4-1 επί του Φείδωνα Άργους, ενώ εκτός έδρας νίκη κατέγραψαν και οι Αμαζόνες Δράμας με 3-0 κόντρα στο Μεσολόγγι 2008.