25/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017 - 02:06

Χάρηκε ο Ατσαλένιος

Επικράτησε εντός έδρας της Α.Ε. Μυλοποτάμου με 2-0

Το πρώτο του φετινό τρίποντο στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής πανηγύρισε την Κυριακή (22/10) ο Ατσαλένιος, κερδίζοντας εντός έδρας την Α.Ε. Μυλοποτάμου με 2-0 για την 4η αγωνιστική.

Στη δεύτερη κρητική μονομαχία της ημέρας ο Χαρίτος άνοιξε το σκορ στο 28' με συρτό σουτ, ενώ στο 77ο λεπτό ο Λένγκα άθελά του σημάδεψε το δοκάρι και δεν προέκυψε εντέλει αυτογκόλ.

Ένα λεπτό αργότερα, πάντως, ο Τριανταφύλλου αξιοποίησε το κόρνερ του Ρουμπάκη και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τον ΠΟΑ να μετρά 5 βαθμούς, ενώ μόλις στους 2 βρίσκονται οι φιλοξενούμενοι.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στα τελευταία λεπτά, ο Βιτώρος με σουτ στο 89' το σημάδεψε για λογαριασμό της Α.Ε. Μυλοποτάμου και ο Μπέρκης με σουτ στο 90' στάθηκε άτυχος από πλευράς γηπεδούχων.

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ (Μανώλης Σουτζής): Παπαδάκης, Καρβελάς, Ρουμπάκης (84' Γιαλυτάκης), Χαρίτος (79' Μπέρκης), Τζανής, Παπαδομιχελάκης, Φραγκιαδάκης, Χατζηανδρέου (90' Τοπάλι), Τριανταφύλλου, Ντάμπος (67' Ρωμανάκης), Πατηνιώτης.

Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Μυρθιανός, Σιόρες, Μποτονάκης, Λένγκα, Στούπης (67' Κριτσωτάκης), Μπακάλης, Δελήμπασης, Μηνάς, Μερτίρι (52' Ντινιωτάκης), Βιτώρος.