24/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017 - 01:03

Eντυπωσιακή η Μπράιτον

Κέρδισε μέσα στο Λονδίνο τη Γουέστ Χαμ με 3-0

Την τρίτη φετινή της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ πανηγύρισε το βράδυ της Παρασκευής (20/10) η Μπράιτον, περνώντας... αέρα από το «Λόντον Στέιντιουμ» με 3-0 κόντρα στη Γουέστ Χαμ.

Ο Μάρεϊ ήταν αυτός που στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ στο ματς με το οποίο ξεκίνησε η 9η αγωνιστική, για να έρθει το 0-2 από τον Ισκιέρδο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Οι Λονδρέζοι, που με 8 βαθμούς είναι στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, με τον Μάρεϊ να σκοράρει και στο 75' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Με 11 βαθμούς η Μπράιτον έπιασε στην 9η θέση τη Νιούκαστλ.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Χαρτ, Σαμπαλέτα, Φόντε, Ρέιντ, Μαζουακού, Ομπιάνγκ, Κουγιατέ (46' Αγιού), Αντόνιο, Λανσίνι, Αρναούτοβιτς (74' Φερνάντες), Ερνάντες.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Σαλτόρ, Ντάφι, Ντανκ, Μπονγκ, Νιοκέρ (84' Στσελότο), Στέφενς, Πρέπερ, Ισκιέρδο (70' Μαρτς), Μάρεϊ, Γκρος (76' Μπράουν).