20/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - 02:03

«Καθάρισε» σε τρία λεπτά ο Ο.Φ. Ιεράπετρας

Νίκησε 2-0 την Παλαιοχώρα η ομάδα του Γιάννη Μάγγου

Tη δεύτερη νίκη του στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής πανηγύρισε την Κυριακή (14/10) ο Ο.Φ. Ιεράπετρας, επικρατώντας εκτός έδρας της Παλαιοχώρας με 2-0 στην κρητική μονομαχία της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Γιάννη Μάγγου (ΦΩΤΟ) «χτύπησε» δις σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κορέτα να ανοίγει το σκορ στο 69' με σουτ που δεν κατάφερε να σταματήσει ο Πονηρός.

Στο 72' ήταν ο Μίγγας εκείνος που «κλείδωσε» το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα με προβολή ύστερα από κόρνερ του Μπλέντι.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης, Θεοδωράκης (88' Καρανάκης), Κορνελάτος, Σαμαράς, Αντ. Μανουσάκης (65' Κουλούρης), Μαζιώτης, Δ. Μανουσάκης, Κερμενίδης, Ζαϊμίδης (85' Ζουμπούλης), Δρακάκης.

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Πηγιάκης, Λιλάι (60' Χρυσοφάκης), Μίγγας, Κορομηλάς, Χρηστάκης, Μπλέντι, Ουζούνογλου (75' Στιάχταρης), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος (85' Τσαλάκου), Κορέτα (80' Τζελέπης).