24/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - 01:52

Έχασε το τρίποντο στο φινάλε ο Ηλυσιακός

Δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ερμή Ζωνιανών στο 95' (1-1)

Αγκαλιά με την πρώτη του φετινή νίκη στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής βρέθηκε την Κυριακή (14/10) ο Ηλυσιακός, αλλά την έχασε μέσα από τα χέρια του στο εκτός έδρας 1-1 με τον Ερμή Ζωνιανών για την 3η αγωνιστική.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 70' με τον Μάλτσι και έδειχναν ότι θα έφευγαν με τους τρεις βαθμούς από την Κρήτη, όμως οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση στο ματς.

Έτσι, ήταν ο Πασιαλής εκείνος που βρήκε δίχτυα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Ηλυσιακός δεν κατάφερε να πάρει το διπλό.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Πατεμτζής): Γεωργίου, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Σταθουλόπουλος (67' Πασιαλής), Σκουτέλης (77' Κλίνης), Σταθόγλου, Τοπούζης, Χατζηδημητρίου (88' Γιακουμάκης), Πλουσής (48' Νοκάι).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας, Πιπίνης, Μουσταφίδης (27' λ.τρ. Παπαδημητρίου), Αμανατίδης, Τριανταφύλλου (55' Μάλτσι), Τσίτσαρης, Ιωάννου, Γκέζος (80' Γεωργαμλής), Σουλελές (86' Τσινιάς).