18/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 22:49

Παρά ένα… δεκάρα για την Κ15 του ΠΑΟΚ

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» συνέτριψε με 9-0 την Κέρκυρα * Νίκησε στην έδρα του Πανιωνίου η ΑΕΚ

Απίστευτα αποτελεσματική και ουσιαστική ήταν την Κυριακή (15/10) η Κ15 του ΠΑΟΚ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» συνέτριψε εντός έδρας με 9-0 την Κέρκυρα, κάνοντας το 2Χ2 στον Β’ όμιλο του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 15’ με τον Κωνσταντέλια να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Δύο λεπτά αργότερα ο Καράκουτης έκανε το 2-0 ενώ με δύο γκολ του Στοΐνοβιτς στο 24’ και το 26’ έγινε το 4-0.

Στο 39’ ο Κωνσταντέλιας βρήκε ξανά δίχτυα για το 5-0, και κάπως έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Οι Θεσσαλονικείς δεν άφησε το πόδι από το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας ακόμη τέσσερα γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 65’ ο Βλάχος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0, Καράκουτης και Ρούτσης βρήκαν δίχτυα για το 8-0 ενώ το κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε ο Κούτσιας στο 78’, διαμορφώνοντας το τελικό 9-0.

Από εκεί και πέρα, για τον Α’ όμιλο η ΑΕΚ πέρασε με 3-1 από την έδρα του Πανιωνίου και πήρε τους πρώτους της βαθμούς ενώ Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Χνάρης (40΄Παϊραζίδης ), Τσαγκαλίδης, Τσιάτρης, Θεοδωρίδης (40΄Κουλιεράκης), Ταϊτζόγλου (56’ Κούτσιας), Ρούτσης, Στοϊνοβιτς (40΄Βλάχος), Κιτσάκης, Καράκουτης, Κωνσταντέλιας (40΄Κουίδης).