20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 20:59

Τρεις κλάσεις ανώτερος ο Πανηλειακός

Η ομάδα του Γιώργου Κούτση πέρασε νικηφόρα από τη Ζάκυνθο (3-0)

Ο Πανηλειακός επέστρεψε την Κυριακή (15/10) στις νίκες πραγματοποιώντας πειστική εμφάνιση στο νησί του Ιονίου για την 3η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα του Πύργου αποκόμισε προβάδισμα στο 29’ με τον Σωτηρόπουλο να μπαίνει δυναμικά στην περιοχή «αδειάζοντας» τον Διαμαντή και την κατάλληλη στιγμή να πλασάρει κατάλληλα για το 0-1.

Λίγο αργότερα η ομάδα του Πύργου σπατάλησε μοναδική ευκαιρία με τον Διαμαντή να αποκρούει δις σουτ του Κρεββατά με τους αμυντικούς της Ζακύνθου να απομακρύνουν πάνω στη γραμμή με 35 λεπτά συμπληρωμένα στο ματς. Το 2-0 έγινε ελάχιστα πριν την ανάπαυλα.

Ο Ντάνκουα «σέρβιρε» για τον Κρεββατά να πλασάρει σωστά διαμορφώνοντας το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα έπειτα από δημιουργία του σκόρερ και το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σωτηρόπουλου στο ματς και πάλι με πλασέ.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μάρκος Στεφανίδης): Διαμαντής, Μαρίνος, Τριανταφυλλίδης (83' Βυθούλκας), Παπαδόπουλος, Τσιριγώτης, Ν. Πέττας (72' Βλαδίκας), Βουτσίσεβιτς, Ντάσης (56' Κίτος), Μπεσού, Ρ. Πέττας, Τσουκαλάς (64' Κυριάζος).

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Καπετανάκης, Λεβέντης, Νικολόπουλος, Κολόκας, Σούλης, Σέχου (88' Μπουρνέλης), Ντάνκουα (82' Σκοζάι), Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης (74' Γεωργακόπουλος), Σωτηρόπουλος (77' Χατζηστάμου).

Πηγή φωτό: ioniansports.gr