18/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 20:45

«Μαύρη Θύελλα» από τα παλιά

Η Καλαμάτα επιβλήθηκε εύκολα του ΠΑΟ Βάρδας (2-0) υπό την παρουσία 2.000 θεατών

Τις παλιές καλές ημέρες θύμισε η Καλαμάτα σε ένα ιδανικό απόγευμα Κυριακής (15/10). Έτσι, η «Μαύρη Θύελλα» επέστρεψε στις νίκες με τον ΠΑΟ Βάρδας να αποτελεί χαμηλό εμπόδιο για τους ορμητικούς Μεσήνιους που νίκησαν με 2-0 την ομάδα του Πύργου. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για την Καλαμάτα. Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό. Μία σέντρα του Καλογερόπουλο προκάλεσε σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Έτσι, ο Τσουλάκος πλάσαρε άψογα πραγματοποιώντας το 1-0.

Ο ΠΑΟ Βάρδας έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Μελετίδη να κάνει άστοχη κεφαλιά στο 54’. Μία ιδανική πάσα του Ρονκάτο είχε τελικό αποδέκτη τον Γουερέ που πραγματοποίησε το 2-0 «κλειδώνοντας» το ματς για την Καλαμάτα. Ο σκόρερ του δεύτερο γκολ κέρδισε πέναλτι στο οποίο αστόχησε ο Ρονκάτο στο 70ο λεπτό.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Ζαλίκας): Γκόμες, Καλογερόπουλος, Ορ. Νικολόπουλος, Καντούτσης, Λιόλιος, Τσεμπερίδης, Καμινιώτης (58' λ.τρ. Ζαχαρόπουλος), Κουρέλλας (89' Βασιλόπουλος), Γουερέ, Ρονκάτο (85' Ν. Νικολόπουλος), Τσουλάκος (80' Αθανασόπουλος).

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Ηλίας Φωτόπουλος): Καπούταγλης, Π. Πολίτης, Χούσα (76' Κουργιαλάς), Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος, Γ. Πολίτης, Καρούτης, Μελετίδης, Κωνσταντινίδης, Μάζης (69' Καλογερόπουλος).

Πηγή φωτό: Sporstonoto.gr